Dobór polielektrolitu do prasy osadu

Jak wykonać dobór polielektrolitu do odwadniania osadów ściekowych.

Osady ściekowe odwadniane przy zastosowaniu polielektrolitu dzielimy na biologiczne i poflotacyjne. Osady biologiczne pochodzą z oczyszczania ścieku metodą osadu czynnego, natomiast osady poflotacyjne to zanieczyszczenia odseparowane od odcieku przez flotator ciśnieniowy.

Polielektrolity do odwadniania osadów ściekowych i oczyszczania ścieków z ubojni

Dobór polielektrolitu nie jest sprawą prostą, każdy typ osadu ściekowego posiada indywidualne właściwości. Dopasowanie odpowiedniego związku wymaga znajomości specyfiki osadu oraz charakterystyki stosowanego preparatu. Standardowa procedura wymaga wykonania testów kilku roztworów polielektrolitu. Dopiero po ocenie jakości reakcji wiązania możliwe jest określenie właściwego preparatu i jego dawki.

Wyróżniamy polielektrolity anionowe, kationowe, w postaci proszku lub emulsji. Postać handlowa wymaga dedykowanej stacji roztwarzania i dozowania polielektrolitu. Stosowanie emulsji eliminuje konieczność zakupu większej stacji dozowania. Polielektrolit proszkowy potrzebuje oprócz dozownika proszkowego, komorę roztwarzania proszku, komorę dojrzewania i magazynową. Taka konfiguracja pozwala na dojrzewanie roztworu polielektrolitu przed dozowaniem do prasy osadu.

Bardzo ważne jest również odpowiednie podanie polielektrolitu. Mam tu na myśli sposób, który zadziałać preparatowi przez odpowiedni czas. Niestety bardzo często zdarza się, że trudność dobrania odpowiedniego polimeru spowodowana jest nieprawidłową kolejnością obróbki chemicznej osadu lub ścieku. Może to prowadzić do błędnych założeń, nadmiernego zużycia odczynników i zwiększenia kosztów odwadniania osadów lub oczyszczania ścieków. Podanie flokulantu to jedno, mieszanie to drugie. Polielektrolit dozowany do osadu musi zostać odpowiednio rozprowadzony w roztworze, żeby zadziałał prawidłowo. Dysponujemy sprawdzonymi mieszadłami statycznymi i dynamicznymi rozwiązujący problem dozowania i mieszania.

Wykonujemy badania ścieku i analizę osadu, proponujemy profesjonalny dobór odpowiedniego preparatu dla potrzeb oczyszczalni ścieków przemysłowych i komunalnych. Dysponujemy pełną ofertą preparatów i maszyn do przygotowania i dozowania roztworu polielektrolitu.

Osoby zainteresowane ofertą dotyczącą poliektrolitu do oczyszczania ścieków lub odwadniania osadów zapraszamy do kontaktu przez poniższy adres e-mail:

kontakt@polielektrolity.pl

W naszej ofercie znajdziecie Państwo :

  • Preparaty anionowe i kationowe
  • Stacje przygotowania i dozowania polielektrolitu
  • Pompy dozujące
  • Prasy do odwadniania osadów ściekowych biologicznych i poflotacyjnych
  • Flotatory do oczyszczalni ścieków przemysłowych
  • Oczyszczalnie biologiczne
  • Oczyzczalnie kontenerowe

Artykuły dotyczące oczyszczania ścieków przemysłowych przy użyciu flotatora DAF PRZEJDŹ

Budowa oczyszczalni ścieków dla przemysłu przetwórstwa PRZEJDŹ

Porównanie pras do odwadniania osadów ściekowych przy użyciu polielektrolitu PRZEJDŹ