Stacja roztwarzania polielektrolitu

Zaprojektowana stacja roztwarzania polielektrolitu spełnia wymogi nawet najbardziej wymagających Klientów.

Stacja roztwarzania polielektrolitu z proszku lub emusji.
Walcowa stacja roztwarzania polielektrolitu.

Prezentowana stacja roztwarzania polielektrolitu jest przeznaczona do pracy ciągłej lub przerywanej. Sterowanie opiera się o automatyczne układy programowalne, kontrolowane z poziomu panelu synoptycznego. Sterownik połączony jest również z ultradźwiękową sondą poziomu podającą poziom zapełnienia trzeciej sekcji zbiornika urządzenia. W przypadku kiedy stan jest niski stacja roztwarzania polielektrolitu dostosowuje cykl pracy mając na celu zapewnienie ciągłości procesu oczyszczania ścieków. Proste komunikaty o stanie urządzenia, ewentualnych zakłóceniach działania lub awariach ułatwiają szybką reakcję. Sygnalizacja diodami LED jest czytelna i cechująca się niskie prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Wydajność urządzeń sięga 12 000 litrów roztworu flokulantu na godzinę w przypadku kiedy zostanie spełniona proporcja 1 -5 gramów polielektrolitu / litr oraz utrzymany czas 30 minut na tzw. dojrzewanie, parametry dotyczą stacji o podstawie prostokątnej. Parametry urządzenia pozwalają na obsługę nawet bardzo rozbudowanych instalacji oczyszczania ścieków przemysłowych oraz stacji odwadniania osadów ściekowych. W celu oszczędzenia miejsca możliwe jest zainstalowanie stacji roztwarzania polielekrolitu.

W skład zestawu wchodzą :

Zbiornik dwukomorowy lub trójkomorowy w sekcji pierwszej przeprowadzane jest rozpuszczanie polimeru, druga sekcja jest miejscem dojrzewania polielektrolitu w trzeciej natomiast został zaplanowany bufor magazynowy.

Przepływomierz sprzężony z zaworem, pozwalający na precyzyjną regulację ilości dopływającej wody. Odpowiednia proporcja wody i polimeru gwarantuje odpowiednią jakość i wydajność polielektrolitu. Flokulant w postaci proszku, podawany jest przez dozownik z możliwością kalibracji. Układ w połączeniu z odczytami ilości podawanej wody reguluje intensywność pracy dozownika. Dodatkowo w celu zapewnienia ciągłości podawania polimeru dozownik wyposażony jest w ogrzewanie a także w czujnik opróżnienia kasety dozownika. Jeśli dojdzie to sytuacji wyczerpania flokulantu, urządzenie realizuje procedurę  alarmową, sygnalizując nieprawidłowości na panelu sterowania.

Wolnoobrotowe mieszadła wspomagają roztwarzanie i dojrzewanie  w pierwszej i drugiej sekcji zbiornika. Istnieje również możliwość dodania mieszadła do sekcji magazynującej..

Wartym podkreślenia atutem urządzenia, jest jego energooszczędność uzyskana dzięki wysokiej jakości wykonania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kierowanie zapytań na adres :

kontakt@polielektrolity.pl

Porównanie eksploatacji pras do odwadniania osadów ściekowych PRZEJDŹ

Dowiedz się więcej na temat oczyszczalni ścieków przemysłowych PRZEJDŹ

Informacje dotyczące kontenerowej oczyszczalni ścieków PRZEJDŹ